poniedziałek, 2 lutego 2015

Legoland w Berlinie.

Wycieczka do Legolandu jest marzeniem każdego dziecka. Nie ma malucha, który nie chciałby zobaczyć tego wspaniałego świata. Zwierzęta, sławne postaci,  zamki, znane budynki, statki kosmiczne, a wszystko z klocków Lego! Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wycieczkę do duńskiego Billund. Na szczęście w Berlinie mamy swój Legoland. Jest, co prawda, dużo skromniejszy i jego zalożenie jest trochę inne, ale nadal gwarantuje nam wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia.
Legoland to dobry pomysł na wycieczkę z całą rodziną. W berlińskim Legolandzie znajduje sie 5 milionów klocków, kino, karuzela, sklep z pamiątkami, a także restauracja.
Przygodę zaczynamy od zwiedzania najważniejszych atrakcji Berlina w miniaturze -Reichstag, Brama Brandenburska, wieża telewizyjna, katedra berlińska, lotnisko. Jeździ tu także kolejka. Wszystko z klocków Lego. Kolejna wspaniałą atrakcją jest podróż do zaczarowanego zamku. Jadąc smoczym wagonikiem przez ciemne jaskinie i sale tortur możemy podziwiać fantastyczne  animacje modeli Lego. W Legolandzie znajduje sie także magiczna karuzela. To nie karuzela, która zwyczajnie sie kręci. Tu trzeba być aktywnym  i trochę się napedalować, ale warto.  Berliński Legoland to również miejsce, w którym nie tylko możemy obserwować proces powstawania klocków,  tu każde dziecko może stworzyć swój własny klocek, a potem wziąć go do domu na pamiątkę. Największą jednak atrakcją jest kino 4D. Dzięki takim dodatkom jak deszcz, wiatr, błyskawice, a nawet śnieg, dzieci poczują jakby były częścią filmu. Seans trwa ok. 20 minut. Warto także wspomnieć o Bau und Test Centre. Tu dzieciaczki same, lub z pomocą taty, budują swoje auta, a potem sprawdzają je na torze wyścigowym z pomiarem czasu. Prawdziwym wyzwaniem  jest zbudować takie auto, które pokona pętle. W Legolandzie znajduje się również miejsce do zabawy klockami Duplo i obiekty wspinaczkowe. Dzieci mogą też próbować zbudować dom na trzęsącej się ziemi lub wziąć udział w warsztatach modelarstwa. 
 Nie należy się nastawiać na to, że będzie to taka atrakcja jak w Danii. Legoland w Berlinie znajduje się w zamkniętej przestrzeni, w podziemiach Placu Poczdamskiego i nie jest to park rozrywki, raczej miejsce, gdzie dzieci spędzą ciekawie czas, jednocześnie bawiąc się i ucząc. 

Cena: dzieci do lat 3 za darmo


      Godziny                cena w kasie                              cena on-line
10 - 12 Uhr18,50 €
12 - 14 Uhr
17,00 €
14 - 16 Uhr
16,00 €
16 - 17 Uhr
14,00 €
Jeśli interesuje Was  SeaLife lub Madame Tussauds to warto rozważyć zakup biletu kombi.
Przed kupnem biletów warto zajrzeć na  stronę www.visitberlin.pl  ,  tam niekiedy można znaleźć bilety „2 osoby w cenie 1” lub „dziecko gratis”.


UWAGA!  Dzieciom do lat 16 musi towarzyszyć osoba dorosła. Dorośli mają prawo wstępu wyłącznie, jeśli towarzyszy im przynajmniej jedno dziecko.


Godziny otwarcia: od 10:00 do 19:00 (kasy do 17:00)

Adres:
Potsdamer Strasse 4 
10785 Berlin (Tiergarten) 
Dojazd:U-Bahn  U2 Potsdamer Platz 
U-Sahn  S1, S2, S25 Potsdamer Platz
Autobus  200, 347, M41, M48, M85, N2

wiecej na: www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/pl
(do wyboru również język polski)
Zapraszam również na moją facebookową stronę - Moje Miasto Berlin

zdjęcia pochodzą z likeaboss.com, legolanddiscoverycentre.de


 Polecam obejrzenie filmiku na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=4gomk7rtdT0

1 komentarz: