czwartek, 13 listopada 2014

Najlepsze baseny i aquaparki w Berlinie i okolicach.

Oto moja subiektywna lista najlepszych basenów aquaparków w Berlinie i Brandenburgii.

W Berlinie i okolicach jest sporo  atrakcyjnych basenów. Najslynniejszym jest oczywiście Tropical Islands, na ktorego temat pisalam juz wcześniej.
Tu: http://mojemiastoberlin.blogspot.de/2014/02/tropical-islands.html-
Warto go odwiedzić z uwagi na mnóstwo atrakcji dla dzieci. Na mniejszych  czekaja tam takie atrakcje jak: brodzik z małymi zjeżdżelniami, kanał ze sztucznymi falami, zjeżdżalnie, mini golf, możliwość popływania łódkami, tor kartingowy do jazdy samochodzikami (mini cars), obiekty wspinaczkowe i wiele wiele innych. Ponadto w Tropical Islands znajduja się : jaccuzi, basen do swobodnego pływania,  laguna z grotą i wodospadami, sauna i spa, tropikalny las, restauracje i bary, sklepiki z pamiątkami, mnóstwo żywych zwierząt m.in. różnokolorowe ptaki, żółwie, flamingi, ryby. Odbywają się tu koncerty i różne widowiska. Tropical Island oferuje także lot balonem i zwiedzanie wyspy z przewodnikiem.
Adres: Tropical-Islands-Allee 1,  15910 Krausnick, Niemcy
Więcej na: www.tropical-islands.de/pl/Tropical Islands to nie jedyny aquapark w okolicy. Ostatnio dużym zainteresowaniem berlińczykow cieszy się Schwapp. Osobiście jeszcze nie byłam, ale na zdjęciach, które można znaleźć w internecie wygląda zachecająco.  Od razu rzucają się w oczy długie  zjeżdżalnie.  Jedną z takich jest tzw. Master Blaster - tu zjeżdża się na gumowych kolorowych kołach z super prędkością. Kolejna zjeżdżalnia, to mierzący 109 m Black Hole. Ponieważ jest cała czarna będzie ciekawą atrakcją, dla tych, którzy lubią zjeżdżając nic nie widzieć. Trzecia zjeżdżalnia ma dlugość  65 m i mogą na niej zjeżdżac nawet mniejsze dzieciaki. Jest tu też kilka zjeżdżalni dla zupelnie małych dzieci. Inne atrakcje to: rwąca rzeka, fale , wiry, jacuzzi, hydromasaże. Na terenie basenu dla dzieciaków znajduje się także wielki Zamek Smoka  ze skrytkami i komnatami, w których poukrywane  są skarby. Jest i smok. Dodatkowo mają tu także basen dla najmniejszych z cieplutką wodą, zjeżdżalnią i oraz innymi brodzikowymi atrakcjami. Można też wypłynąc na zewnątrz. Tu znajduje sie odkryty basen z tzw. armatami wodnymi i jacuzzi.  Na terenie Schwapp znajduje się także ośmiopasmowy basen do swobodnego pływania, dwie trampoliny, a także duży i mały brodzik. Inne atrakcje to: rożnego rodzaju sauny (w tym lodowa) , masaże, solarium, oczywiście restauracje, centrum fitness, minigolf i tenis.
Adres: Große Freizeit 1, 15517 Fürstenwalde/Spree
Więcej na: http://www.schwapp.de/index.html.


        zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.tuberides.de

Trzecim bardzo ciekawym aquaparkiem w okolicy jest Spreewelten w miejscowości Lübbenau. Największą atrakcją tego basenu jest to, że można popływać z pingwinami. Wystarczy wypłynąć z budynku i tam za szklaną szybą możemy obserwować pingwiny. Dobrze jest wziąć ze sobą okulary do pływania lub nurkowania, wtedy można także obserwować pingwiny pod wodą. Jeśli zgłosimy swoje dziecko na specjalna listę, wtedy  będzie ono mogło nakarmić pingwiny rybami, podając z ręki lub rzucając. W czasie karmienia opiekunowie opowiadaja dużo ciekawostek na temat życia tych zwierząt. W cześci zadaszonej mamy też inne atrakcje, m.in. basen z falami i kółkami do pływania- można wsiąść na kołko i dać ponieś się fali, kanał ćdo dryfowania - nie trzeba płynąć, woda sama niesie, 118 metrowa zjeżdżalnia, ''rzymskie łaźnie'' - basen ze słoną wodą o temp. 35 stopni, podobno ma pozytywny wpływ dla skóry i w chorobach reumatycznych, jacuzzi i plac zabaw dla bobasów. Na terenie Spreewelten znajdują się dwie restauracje, sauna i sklepik z pamiątkami.
Adres: Alte Huttung 13, 03222 Lübbenau/Spreewald
Więcej na: http://www.spreewelten-bad.de/
.
Czwarty aquapark to Turm w Oranienburgu. Na odwiedzających czekają tu takie atrakcje jak: zjeżdżalnie - Black Hole i Turbo zjeżdżalnia, basen z gorącą, słoną wodą, basen do swobodnego pływania, basen na świeżym powietrzu, jacuzzi, hydromasaże, wodospady, plac zabaw dla najmłodszych, kanał do dryfowania. Turm to nie tylko baseny. Mozna tu także skorzystać z sauny, masażu. Znajduje się tu także  m.in. centrum fitness, hala sportowa, kręgielnia i 15metrowa ściana wspinaczkowa.
Adres: TOWER experience Oranienburg  André-Pican Street 4216515 Oranienburg.
Więcej na: http://www.erlebniscity.de/de/besucher/erlebnisbad.html
.
zdjęcie pochodzi z: http://www.freizeitbad.de

Miejskie baseny godne uwagi to:

Stadtbad Schöneberg
To co od wejścia rzuca się w oczy to przeszklona ściana basenu, przez ktory widzimy nogi plywających i nurkujące dzieciaki.  Łącznie basenów jest 5 i jeden brodzik z gorącą woda. przeznaczony dla maluszkow. Glowny basen ma 25 metrow dlugosci, jest tez basen z goracą, słoną wodą i z jacuzzi, basen dla dzieciaczków uczących sie pływac (płytka woda), basen z różnymi hydroatrakcjami do masażu i basen na swieżym powietrzu.  Dodatkowo na terenie basenu znajdują się także dwie trampoliny : mała i duża, zjeżdżalnia dla maluszków, 53metrowa zjeżdżalnia dla większych dzieci, kanał ze sztucznymi falami, a także restauracja.
Adres: Hauptstraße 39, 10827 Berlin
Więcej na: http://www.berlinerbaeder.de/105.html

.
Kreuzberg
Tu także znajduje się  25-metrowy basen z dwiema trampolinami, a dodatkowo 17 metrowy basen ze sztucznymi falami, zjeżdżalnia, brodzik, basen dla dzieci, masaże wodne i restauracja.
Adres: Wiener Straße 59H , 10999 Berlin - Kreuzberg 
Więcej na:http://www.berlinerbaeder.de/67.htmlOsoby, które wybierają sie na basen w Niemczech powinny pamietać o tym, że:
1. Nie potrzebujecie czepka.
2. Potrzebujecie 1 euro na szafkę. Później szafka zwraca.
3. Jeśli chcecie suszyć włosy nie wysuszycie ich własną suszarką. Potrzebujecie drobnych na suszarkę (chyba 5 centów).1 komentarz:

  1. http://infoberlin.eu/nowy-poczdamski-basen-blu-szacuje-liczbe-odwiedzajacyh-tym-roku-350-tysiecy/

    OdpowiedzUsuń