wtorek, 18 marca 2014

Zoo w Berlinie (Zoologischer Garten). Atrakcja dla całej rodziny.


Odwiedzającym Berlin z dziećmi polecam zoo. W stolicy Niemiec są dwa ogrody zoologiczne. To bardziej znane, nazywa się Zoo, a drugie Tierpark. Ten wpis będzie poświęcony temu pierwszemu.

Tak wygląda wejście.Berliński ogród zoologiczny został otwarty 1 sierpnia 1844 roku i był pierwszym takim obiektem w kraju. Pierwsze gatunki zwierząt zostały ofiarowane przez króla Prus Fryderyka Wilhelma IV Hohenzollerna. 
z menażerii oraz ptaszarni Tiergarten. Z czasem zebrano tu tak dużą liczbę różnych gatunków, że  stał się jednym z największych ogrodów zoologicznych w Europie. Niestety podczas wojny tereny ogrodu zostały zniszczone. Ocalało jedynie 91 zwierząt.  Obecnie zoo zamieszkuje blisko 14.000 zwierząt z 1.500 gatunków. Rocznie ogród odwiedza 2,6 mln osób z całego świata. 
Do terenu ogrodu zoologicznego przynależy także najstarsze w Europie Aquarium. Niestety, żeby się do niego dostać trzeba kupić osobny bilet, chyba, że jest się posiadaczem biletu kombi.
Na terenie zoo znajduje się  restauracja. W ciepłe dni można posiedzieć  przy wystawionych na zewnątrz stolikach i rozkoszować się pięknem przyrody. Ceny w restauracji z tego co pamiętam dość przystępne.
Na terenie ogrodu znajdziemy też duży plac zabaw, a także miejsce z mniej egzotycznymi zwierzakami jak osiołki, owieczki, koniki itp, które można pogłaskać. 

Czym dojechać:

U-Bahn  U2, U9 Zoologischer Garten
U-Sahn  S5, S7, S75, S9 Zoologischer Garten
Autobus  100, 110, X9, X34, 109, 200, 245, 249


Godziny otwarcia: 

codziennie  09.00 - 17.00

Ceny:

dorośli - 13 euro
dzieci - 6.50
więcej na: http://www.zoo-berlin.de/ 


Zapraszam także na moją stronę na Facebooku - Moje Miasto Berlin1 komentarz:

  1. Bardzo ładne zdjęcia. Kto wie, może kiedyś odwiedzę Berlin. :-) Jak na razie się na to nie zabiera. :-( A szkoda... Przy okazji- zapraszam do siebie! Adres: zycieateistki.blogspot.com/. Mam nadzieję, że zainteresujesz się tematem. Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń