środa, 19 marca 2014

Aquarium w Berlinie.

 Aquarium w Berlinie.

To kolejna świetna atrakcja dla całej rodziny. Aquarium znajduje się w pobliżu zoo, więc oba miejsca można zwiedzić w ciągu jednego dnia. Jednak zazwyczaj ludzie nie polecają takiej opcji. Najlepiej na spokonie jednego dnia zwiedzić zoo, następnego obejrzeć rybki.
Aquarium zostało założone  w 1913 roku i jest najstarszym tego typu obiektem w Europie i największym w całych Niemczech. Znajduje się tu 13000 stworzeń z 1000 gatunków. Podzielone jest na 3 poziomy. Poziom pierwszy zajmują akwaria z rybami. Już od wejścia dzieciaczki rzucają się w kierunku kolorowych ryb, które można pogłaskać. To karpie Koi.  Idąc dalej nie sposób przeoczyć cylindrycznego, wolnostojącego podświetlonego na niebiesko akwarium z meduzami - wspaniałe wrażenie! Na tym poziomie zastaniemy m.in.: meduzy, ukwiały, korale, kraby, mureny, ślimaki, małże, kalmary, jeże morskie, szkarłupnie, rekiny,  płaszczki, żabnicerurkoczułkowce,  mątwy, szorstniki, kolenie, tilapie, ryby z gatunku pterois, Itajara goliat, płyteczniki, sweetlips fish, batfish, motylowce, skalary, ryby kardynałkowate, błazenki, czyli rybki takie jak Nemo :), ostrobokowate, babki, pokolcowate, syganowate, balistydy, kostery, ryby najeżkokształtne. Ze słodkowodnych: karp. węgorz, tilapia , sum, ryby kostnojęzyczne, tetras, tęczankowate, błędnikowce, ryby dwudyszne.
Piętro wyżej znajdują się ekspozycje poświęcone gadom. Zobaczymy tu: żółwie , krokodyle, legwany, bazyliszki, anolis, tuatara, agamy, jaszczurki , gekony, warany, pytony , żmije , węże. Ostatnie piętro poświęcone jest płazom i stawonogom. Zobaczymy : salamandry i traszki , żaby i ropuchy,  koniki polne, owady, chrząszcze,  motyle, skorpiony, tarantule , pająki, mrówki. 
Byłam w Aquarium dwa razy i polecam wszystkim na wypad z rodzinką. :)

Adres: Hardenbergplatz 8 

 Ceny.:
dorośli 13 euro
dzieci (5-15 lat) 6, 50

więcej na : www.aquarium-berlin.de

Godziny otwarcia. 09.00 - 18.00

Zapraszam także na moją stronę na Facebooku - Moje Miasto Berlin
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz