piątek, 28 lutego 2014

Opuszczone miejsca w Berlinie. Park wodny '' Badeparadies Blub''.

Park wodny ''Blub''.

Park wodny ''Blub'' znajduje się w dzielnicy Neukölnn. Niegdyś był to najnowocześniejszy aquapark w Europie. Podobno został zamknięty z powodu ciągłych problemów ze szczurami. Szkoda. Dziś stoi zupełnie pusty, ale kiedy wchodzi się do środka łatwo wyobrazic sobie jak wyglądało wnętrze w najlepszych jego czasach. 

''Spośród miejskich obiektów rekreacyjnych największą bodaj atrakcją dla dzieci jest rozkrzyczany Badesparadies - zespół otwartych i krytych basenów ze zjeżdżalniami, położony przy Buschkrugallee 64, Neukölln. Kompleks leży dość daleko od centrum, a na dodatek bilety są drogie, ale warto się tam wybrać ze względu na wodospady, baseny ze sztucznymi wirami wodnymi, 12- metrową zjeżdżalnię, urządzenie do robienia fal - by wspomnieć tylko niektóre atrakcje.''  Przewodnik Pascala, Bielsko - Biała 1999
                                                 

Jak dojechać? Najlepiej u - bahnem do Grenzallee i stamtąd cały czas prosto ulicą Buschkrugallee aż  zobaczymy Hotel ''Blub''. Obok hotelu znajduje się park, a w  nim nieczynny aquapark  ''Blub''.
Adres: Buschkrugallee 64
Jeżeli go okrażymy znajdziemy uszkodzony fragment płotu. Tamtędy właśnie można się dostać. W budynku jest wybita przez kogoś mała szybka, tak dostaniecie się do środka.
Uwaga! Zarówno teren, jak i budynek możliwe, że są czyjąś własnością. Może się komuś nie podobać obecność obcych na tym terenie.

Zapraszam także na moją stronę na Facebooku - Moje Miasto Berlin


Ciekawią Was inne opuszczone miejsca w Berlinie?  Polecam stronę:
http://abandonedplaces-berlin.npage.de/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz